Zákaznická podpora:+420 739 610 850

JAK PEČOVAT O PLEŤ POD ROUŠKOU V DOBĚ KARANTÉNY?

Jak tedy pečovat o pokožku, aby pod rouškou tolik netrpěla?

Součástí našich životů se bohužel stalo každodenní nošení roušek, či jiné ochrany obličeje. Chráníme tak nejen sebe, ale i ostatní. Naše pleť pod touto ochranou trpí, je podrážděná a může se objevit akné, svědění, zčervenání, nebo jiné kožní problémy. Opatrní musí být především lidé s citlivou a problematickou pletí. Jak tedy pečovat o pokožku, aby pod rouškou tolik netrpěla?

Čistá rouška

„Prevence podráždění pleti spočívá jednak v péči o kůži obličeje a jednak v péči o roušku. Ta by měla být při nošení absolutně čistá a suchá. Po každém použití bychom měli roušku vyprat – ideálně ji vyvařit, a přitom použít vyzkoušený prací prostředek, popř. prací prostředek pro citlivou kůži, a zapomenout na aviváž. Sušit můžeme v sušičce, žehlit s napařením a nechat ji pak volně proschnout,“ doporučuje dermatoložka MUDr. Vladěna Fifková.‘‘

Kvalitní očista pleti

Kvůli nedostatku čerstvého vzduchu z nošení roušek je pokožka unavená a dehydrovaná, proto je nutné ji zbavit všech nečistot, odumřelých buněk a zrohovatělé vrstvy a důkladně ji hydratovat. Čistěte si pleť ráno i večer ideálně naší ETANI Hydratační odličovací pěnou a ETANI Čistícím vibračním kartáčkem. Etani Hydratační odličovací pěna je vhodná ke každodennímu odlíčení, umytí a hloubkovému vyčištění pleti. Pěna regeneruje podrážděnou, zarudlou, rozpraskanou a poškozenou pokožku a maximálně šetrné složení je vhodné pro všechny typy pleti, včetně citlivé a ekzematické. Navíc obsahuje desinfekční složky. ETANI Čistící vibrační kartáček hloubkově čistí póry od nečistot, make-upu a mastnoty. Jemná masáž ETANI vibračním kartáčkem podporuje cirkulaci krve v pokožce a tím dochází ke snížení vrásek. Díky vibracím a silikonovým štětinkám dochází k příjemnému obrušování odumřelé rohové vrstvy pokožky (peeling).

Maximální hydratace

Jak pečovat o pleť pod rouškou? Při nošení roušky dochází k neustálému otírání pokožky o látku a ta trpí nedostatkem čerstvého vzduchu. Všechny tyto faktory mají za následek vysušování vaší pleti. Doporučujeme se tedy vyhnout make-upu, který pleť více unaví, zanese a ucpe póry. Jako prevenci používat osvědčenou kosmetiku. Pro denní hydratační péči je vhodná ETANI kyselina Hyaluronová, která vám zajistí silnou hydrataci a regeneraci. Dokáže pojmout až 1000x násobek vody, než je její hmotnost. Tím dokáže přenést hydrataci do kožních buněk, které jsou pak hydratované a rychleji se obnovují. Účinnou noční hydrataci vám zajistí náš balíček Noční regenerace pro vaši pleť.

Zčervenání pleti

„Snad největší problémy s pletí nyní zažívají v souvislosti s nošením roušek lidé s citlivou pokožkou, náchylnou k začervenání a praskání žilek. Jejich vznik je důsledkem snížené funkce elastických vláken žilní stěny. Ta postupně ztrácí pružnost, kvůli níž dochází k trvalému rozšíření kapilár, jež jsou pak viditelné pod kůží. Pokud se vhodným způsobem o takto citlivou pleť nestaráme, dochází k rozsáhlejším projevům přecitlivělosti pleti, jež může dlouhodobě vést ke vzniku kuperózy, což je trvalé zarudnutí s rozšířením malých povrchových cév,“ upozorňuje Denisa Jasinská z portálu o kosmetických trendech Inspirace.essente.cz.‘‘ Proto je potřeba o pleť pravidelně pečovat derma kosmetikou obsahující složky, které zpevňují cévky a předchází jejich dalšímu poškození.

Akné

V tkáni pokožky vznikají hluboké záněty, které se obtížně a dlouho hojí. Kosmetické přípravky určené na problematickou a aknózní pleť mají za úkol ničit zánětlivé procesy v kůži. Bohužel běžné krémy nejsou na takto problematickou pleť vhodné, protože potřebuje speciální a dlouhodobou péči. U akné způsobeného hormonální nerovnováhou můžete vyzkoušet naši novinku Maca 3v1.

Peeling

Hlavní úkol peelingu je odstranit odumřelé buňky na povrchu vaší pokožky. Pleť se zjemní, vyčistí a poté se účinné látky z krému lépe absorbují. Zde bohužel platí heslo čím méně, tím více, protože častým čištěním peelingem můžete pleť zbytečně podráždit. Peeling také není vhodný v případě, že máte na obličeji zanícené pupínky, trpíte ekzémem či lupénkou, zvyšte svoji opatrnost i při velmi citlivé pleti.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/onadnes/moda/rouska-plet-pece-kosmetika-dermatolog-rady-tipy.A200327_152715_modni-trendy_job

https://www.sensualite.cz/magazin/jak-pecovat-o-plet-pod-rouskou-/