Doplňte si kosmetické zásoby na léto. Sleva -20% nad 699Kč. Slevový kód: leto . Neplatí na ultrazvukovou špachtli a balíčky s ní.
Zákaznická podpora:+420 739 610 850

CITLIVÁ PLEŤ: JE ZNAČKA ETANI VHODNÁ PRO JEJÍ POTŘEBY?

Citlivá pleť se sklony k podráždění si žádá jemnou péči. Umí kosmetika ETANI vyhovět jejím potřebám?

Kvalitu a vzhled naší pleti ovlivňuje mnoho faktorů a v průběhu života se její kondice přirozeně mění v závislosti na hladině hormonů, dědičnosti i životního stylu, který vyznáváme. Na stavu pleti se podepisuje nejen věk a hormony, ale promítají se do ní i naše drobné prohřešky v podobě sladkostí, kouření, stresu i nedostatečného odpočinku či nesprávně zvolené kosmetiky.

Jak se projevuje citlivá pleť?

Pokožka je sama o sobě velmi vnímavou a zranitelnou součástí našeho těla, o kterou je třeba celoročně pečovat. Když jste ale navíc majitelkou citlivé pleti náchylné k podráždění, vyrážkám či akné, měla byste její péči věnovat mnohem více pozornosti. Citlivá pleť se projevuje sníženou snášenlivostí k určitým složkám v běžných kosmetických produktech. Po použití takové kosmetiky se mohou na pleti objevit drobné skvrnky, podráždění, ale i bolestivá vyrážka. Citlivá pleť má zvýšené sklony k otokům, hrubosti a šupinatění, které doprovází pálení, svědění a pocit napjaté pleti. Příznaky citlivé pleti se mohou projevit kdekoli na obličeji a nezřídka kdy jsou zaměňovány s důsledky dehydratace pokožky.

Proč dochází k přecitlivělosti pokožky?

Zásadní roli v citlivosti pleti hraje náš věk. S přibývajícím věkem úzce souvisí pokles kyseliny hyaluronové, která hydratuje vrstvy pleti, a koenzymu Q10, jenž podporuje regenerační funkce kožních buněk, což celkovou citlivost pleti ještě zhoršuje. Naší pleť může ohrožovat také kvalita ovzduší i nejrůznější alergie. Příčinou přecitlivělosti pokožky však může být špatně zvolená kosmetika. Některé složení kosmetických výrobků může představovat jeden z vysoce rizikových faktorů, které vyvolají alergickou reakci. Citlivou pleť často doprovází nadměrná ztráta vody a úzce s ní souvisí i naše kosmetické návyky. První projevy se mnohdy objevují bezprostředně po nanesení nevhodně zvolených kosmetických produktů. V návaznosti na to se můžeme potýkat s celou řadou nepříjemných pocitů, jako je napětí, štípání, zarudnutí, olupování pokožky, svědění či vyrážka. Výsledkem toho je značně přecitlivělá a poškozená pleť, která má mnohem větší sklony k tvorbě vrásek, než vyživená a hydratovaná pokožka.  

Co ochranou funkci pokožky snižuje 

  • Stárnutí pleti
  • Hormonální změny
  • Dlouhodobé vystavování se stresu
  • Nedostatek spánku
  • Stávající kožní problémy v podobě akné či ekzému
  • Vystavování pokožky nadměrnému chladu či suchému horkému vzduchu
  • UV záření
  • Působení znečištěného či prašného ovzduší
  • Parfémy, barviva a alkohol v kosmetice
  • Kouření a všeobecně nezdravý životní styl

Jak zmírnit projevy přecitlivělosti pleti?

Jednou ze změn, která sníží sklony k citlivosti pokožky, je pečlivě hlídaný pitný režim a úprava jídelníčku. S hydratací i výživou pleti vám kromě zdravého životního stylu mohou dobře pomoci i správně zvolené kosmetické produkty. Citlivá pleť potřebuje jemnou péči, a proto je důležité sledovat složení kosmetiky, kterou používáte. Hloubková hydratace je klíčová pro celkové zdraví pleti, protože hydratovaná pleť je schopna vytvořit si vlastní ochrannou vrstvu a tím i lépe odolávat podráždění.

Je česká značka ETANI vhodná pro citlivou pleť?

Přírodní a luxusní kosmetika s dlouholetou tradicí. Přesně to je značka ETANI, která klade vysoký důraz na ověřený původ a prémiovou kvalitu všech ingrediencí, z nichž naší kosmetiku tvoříme. Proč je právě naše značka ideální také v případě, kdy se potýkáte s citlivou pletí?

Čisté a přírodní složení

Kosmetické produkty značky ETANI se vyrábí ruku v ruce s pokrokem, inovacemi i tradicí. Pro ETANI je prioritou vytvářet takovou kosmetiku, která bude nejen z velké části přírodní, ale zároveň také naprosto bezpečná. Proto, aby zajistila dlouhou životnost produktů, se značka snaží neustále zdokonalovat své recceptury tím, že hledá vyvážený poměr přírodních ingrediencí a stabilizátorů, které jsou pro bezpečné uchování kosmetiky nezbytné. Pracuje také se vzácnými přírodními oleji, které mají účinky v podobě zklidnění, regenerace a hojení. Myšlenkou ETANI je poskytnout komplexní řešení v podobě kosmetických řad, které vyhoví potřebám i té nejnáročnější pleti.

Vysoká snášenlivost

Jednotlivé složky vykazují v rámci přísných testů a vývoje vysokou snášenlivost a nízkou pravděpodobnost vzniku alergií. Právě proto je většina našich produktů vhodná i pro velmi citlivou pleť, která trpí vysokým rizikem podráždění.

Přísné testování

V rámci vývoje a výroby našich kosmetických produktů úzce spolupracujeme s odborníky a dermatology, se kterými konzultujeme jednotlivá složení. Společně s nimi také vybíráme vysoce kvalitní ingredience s prokázanými účinky a ověřeným původem. Zároveň také garantujeme co nejšetrnější zpracování surovin a to tak, aby si zachovaly svůj přínos pro pokožku. Veškerá naše kosmetika je zcela bezpečná, dermatologicky testovaná a podléhá přísným kontrolám i normám.

 

ZDROJE:

6 Signs You Have Sensitive Skin | Forefront Dermatology

Sensitive Skin: 10 Causes, Treatments, and More (healthline.com)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení