Doprava zdarma přes zásilkovnu jen do neděle. Platí pro objednávky nad 799Kč.
Zákaznická podpora:+420 739 610 850

VZÁCNÝ AMETYST: MALÝ HRDINA S VELKÝMI SCHOPNOSTMI

Luxusní kámen s řadou překvapujících účinků. Takový je ametyst, o kterém si právě něco povíme.

V posledních letech se používání vzácných a drahých kamenů stává jakýmsi znovuobjeveným trendem. Možná je to právě proto, že většina z nás je unavená z moderního světa a raději se proto vracíme zpět k přírodě, která nám v mnoha ohledech pomáhá. A jinak tomu není ani v případě vzácných minerálů. V čem spočívá jejich jedinečnost a kouzlo?

Drahé kameny jsou spojené s bohatou historií

Občas se může zdát, že vzácné kameny jsou oblíbencem několika málo posledních let. Ovšem není tomu tak. Drahé nerosty mají své pevné místo v historii, která sahá až do období starověku. Lidé v sílu přírodních kamenů věřili, stejně tak jako léčitelé v Číně, Japonsku i starém Egyptě, kteří s jejich pomocí pomáhali ke zdravému a plnohodnotnému životu. Byli přesvědčeni, že právě drahé kameny pomáhají obnovovat harmonii a také zdravý tok energie v lidském těle. Platilo, že proto, aby byl člověk zdravý, šťastný a spokojený, je potřeba odstranit blokády, oslabit nadbytečné a posilovat oslabené. Vzácné kameny spolu s bylinkami byly tedy v té době u vyspělých kultur cestou, jak se zbavit všech neduhů, bolestí a také možností, jak motivovat organismus v samo léčení. Spousta léčitelů však kameny používala odlišným způsobem, zejména pak v momentě, kdy se jejich léčivá síla pojila s astrologickým znamením.

Vzácné minerály jsou světovým pokladem

Drahých minerálů existuje celá řada. Některé z nich pocházejí z různých kontinentů, spoustu kamenů ale nalezneme také u nás v České republice. Skvělým příkladem je právě ametyst, jehož naleziště objevíme v Brazílii, Uruguay, ale také v naší vlasti. Významné naleziště přírodních ametystů v drahokamové kvalitě můžeme najít na Vysočině, a to zejména v okolí vesnic Budeč, Nové Veselí nebo Česká Mez. V těchto lokalitách pak můžeme objevit krásné fantomy (krystaly uvnitř krystalů, které jsou důsledkem zastavení vývoje a následného růstu kamene) i žezla (forma ametystu s úzkou základnou a rozšiřujícím se vrcholem). Pokud bychom zůstali na Vysočině a pátrali ve vesničkách Kojatín, Hostákov anebo Bochovice, objevíme další zajímavost – žilné hradbové ametysty propojené s křemenem.

Ametyst – luxusní kámen s výjimečnou symbolikou

Každý drahý kámen vyniká jedinečnými a osobitými účinky i jasnou symbolikou. Ametyst je považován za univerzální kámen. Jeho vnitřní síla vám pomůže uvolnit napětí a stres, který v sobě za celý den nahromadíte, sníží pocit nervozity i návaly agrese a pomůže vám obnovit duševní rovnováhu. Ametyst je rovněž tím pravým kamenem, pokud trpíte přepracováním, neklidným spánkem nebo syndromem vyhoření. Jeho unikátní účinky pozitivně působí na energii celého těla i funkci orgánů. Ametyst je také správnou volbou v případě, že toužíte po spokojeném soužití se svým partnerem, protože harmonizuje vztahy mezi mužem a ženou. Aby fungoval přesně tak, jak od něj očekáváte, a jeho účinky byly co největší, nabíjejte svůj ametyst pravidelně měsíční energií.

Ametyst je rovněž považován za kámen citového souznění a probouzí v nás lásku, obětavost a nezištnost. Příznivě působí také na tvořivost a podporuje inspiraci. V křesťanství je ametyst symbolem cudnosti, pokory a čistoty. Vede svého majitele k víře v Boha, zahání strach z budoucnosti a ze smrti a dává mu pocit bezpečí i vnitřního klidu. Právě z těchto důvodů je ametyst vhodným kamenem při psychických potížích a neurózách. Podporuje silnou vůli a s jeho pomocí bude snadnější odvykání různých závislostí. Nejčastěji je ametyst používán při bolestech hlavy a migrénách.

Jak ametyst správně používat?

Je třeba si uvědomit, že veškeré drahé kameny (a to včetně ametystu) působí jedině tehdy, pokud je máte u sebe. V případě, že chcete s jejich pomocí harmonizovat energii, vnést stabilitu do svého života a používat je jako své ochránce, můžete je nosit například v kapse nebo ve šperku. Pokud ovšem chcete díky kamenům relaxovat nebo z něj načerpat léčivou sílu, můžete je přikládat na bolestivá místa nebo s nimi provádět masáže těla, obličeje i dekoltu. K tomu se například skvěle hodí speciální Jade Roller, jehož nedílnou součástí je ametyst. S jeho pomocí tak můžete provádět blahodárné masáže nejen na obličeji, ale i na bolestivých místech a dopřát si luxusní péči s mnoha benefity. 

Nezapomínejte na očistu kamene

Stejně jako veškeré kameny, tak i ametyst je zapotřebí pravidelně čistit. Během každého kontaktu s vámi totiž do sebe čerpá vše špatné – stresy, bolesti, duševní a tělesnou disharmonii. Po každém používání proto kámen omyjte teplou vodou a ponořte na několik hodin do osolené vody. Následně jej nechte několik hodin na slunečním nebo měsíčním světle.

ZDROJ:

https://www.drahekamenyonline.cz/ametyst-ucinky-vlastnosti/

https://www.lecivasilamineralu.cz/Ametyst-a5_61.htm

https://cpzp.cz/clanek/1412-0-Kamen-pro-zdravi.html

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení