Zákaznická podpora:+420 739 610 850

ARGANOVÝ OLEJ: TEKUTÉ ZLATO NEJEN PRO VAŠI PLEŤ

Vzácný Arganový olej, který s naším vzhledem dokáže naprosté zázraky. Přesně to je arganový olej.

Arganový olej: Tekuté zlato nejen pro vaši pleť

Arganový olej, nazýván také jako marocké zlato, je pro své účinky velmi ceněnou přírodní surovinou. Je hojně využíván nejen v léčitelství či kuchyni, žádanou složkou je však také v moderní kosmetice. Svými pozoruhodnými účinky se arganový olej zapsal do daleké historie a lidstvo se jeho výrobě věnuje již celá staletí. Arganový olej nepatří mezi levnější produkty, a to díky námaze a úsilí, které je potřeba vyvinout k jeho získání. Jediný pravý arganový olej pochází z Maroka. Tam totiž rostou stromy Argania Spinosa, jejichž plody jsou zdrojem vzácného oleje. Tradiční postupy k získávání toho nejlepšího arganového oleje jsou velmi náročné. Vše začíná sběrem plodů s tvrdou slupkou a jejich následným ručním drcením. Tato nelehká práce již tradičně náleží marockým ženám. Kvalitní a stoprocentně přírodní arganový olej dokáže doslova zázraky s naší pletí, vlasy i nehty. 

Přírodní cesta ke kráse s pomocí arganového oleje

K znovuzískání své přirozené krásy a mladistvé jiskry není potřeba podstupovat náročné a zdlouhavé zkrášlovací procedury. Arganový olej představuje bezbolestnou a především přírodní péči o pleť a pokožku. Díky vysokému obsahu antioxidantů a přírodních látek je arganový olej považován za kosmetický klenot, jenž efektivně zpomaluje stárnutí pleti a zabraňuje tvorbě vrásek či kožních skvrn. U arganového oleje byly navíc prokázány i hojivé a regenerační účinky. Je proto vhodný i pro velmi citlivou pleť trpící na akné a ekzémy. 

Luxusní péče pro celé tělo

Pozoruhodných účinků arganového oleje můžeme využít nejen na pleť, ale i při péči o pokožku celého těla. Arganový olej je bohatý na vitamín E a squalan, čímž poskytuje pokožce potřebnou výživu i hloubkovou hydrataci. Zároveň obnovuje přirozenou pružnost pokožky, která s přibývajícím věkem ztrácí elasticitu. Pravidelnou aplikací arganového oleje na problematická místa (jako jsou stehna či těhotenské bříško) předejdete vzniku nehezkých strií a dokonce i celulitidy. Marocké zlato působí pozitivně na stav a kvalitu pokožky. Jeho pravidelné používání je doporučováno lidem trpícím lupénkou a kožními záněty. Obzvláště v jarních a letních měsících, kdy je kůže často vystavovaná slunečním paprskům, což pro ni představuje velkou zátěž, oceníte jeho regenerační a hydratační účinky. K dalším benefitům tohoto malého kosmetického pokladu patří jeho zklidňující schopnost například po bodnutí hmyzem. Je však důležité vybrat pro péči o své tělo opravdu kvalitní marocký arganový olej. Skvělým příkladem je ETANI ARGANOVÝ OLEJ, který splňuje ty nejpřísnější požadavky na kvalitu a poskytne tak vašemu tělu péči, jakou od arganového oleje ve skutečnosti očekáváte.

Rozmanité využití arganového oleje

Nejen pokožce a pleti přináší arganový olej mnoho příznivých benefitů. Pravidelným nanášením arganového oleje do vlasů můžete již po několika týdnech pozorovat viditelné zlepšení jejich kvality. Marocké zlato podporuje vitalitu vlasů v celé jejich délce a vyživuje každý vlas od kořínku až po konečky. Arganový olej zajišťuje vlasům hloubkovou hydrataci, prokrvuje jejich kořínky a zesiluje jejich strukturu. Díky jedinečnému obsahu přírodních látek a vitamínů budou vaše vlasy po ošetření arganovým olejem jemné, hebké a bez lámavých konečků. Arganový olej rovněž napomáhá s potížemi vlasové pokožky, zklidňuje podráždění a zabraňuje jejímu vysušování. Marocké zlato lze ovšem využít i pro zlepšení kvality řas, které budou při pravidelné péči hustší, pevnější a odolnější. Další z mnoha možností využití pozoruhodných účinků arganového oleje je ošetření nehtů. Vyživuje nehty i nehtové lůžko, snižuje jejich lámavost a zabraňuje třepení. Právě rozmanité využití a blahodárný vliv na pokožku i vlasy činí z arganového oleje malý kosmetický zázrak.

Jaké nejpřínosnější účinky má Arganový olej: Tekuté zlato?

 • Zpomaluje stárnutí pleti a redukuje tvorbu vrásek
 • Poskytuje pokožce hloubkovou hydrataci a výživu díky vysokému podílu vitamínů
 • Stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu
 • Zabraňuje vzniku kožních skvrn
 • Regeneruje a zklidňuje podrážděnou pokožku
 • Má prokazatelné hojivé účinky
 • Zlepšuje akné, ekzémy a lupenku
 • Podporuje vitalitu vlasů a jejich přirozený lesk
 • Prokrvuje kořínky vlasů a zesiluje jejich strukturu
 • Hloubkově vlasy hydratuje a vyživuje je po celé jejich délce
 • Pomáhá s léčbou potíží vlasové pokožky
 • Regeneruje a zaceluje nehty
 • Vyživuje nehty i nehtové lůžko
 • Zabraňuje třepení nehtů