Konečně je tu opět jaro, nejkrásnější období roku! Po šedé zimě nás uklidňuje první pohlazení slunečních paprsků a dodává nám touhu a radost být venku a užívat si slunce. Příroda se probouzí ze zimní letargie a my s ní.

Co se děje s naší pletí během zimního období? 

Po celou zimu naše pokožka trpěla teplotními změnami a nedostatkem slunečních paprsků, živin a kyslíku. Naše kapiláry byly působením mrazivého počasí stažené a pleť nebyla dostatečně okysličená. Kapiláry jsou jemné krevní cévky, které tvoří složité sítě ve všech tkáních. Dochází zde k výměně potřebných živin a odstranění nečistot. Během zimy buňky nedostatkem kyslíku strádají, a to se vždy odrazí na vzhledu pokožky – bývá ochablá a mdlá. V důsledku špatného okysličení také dochází k vysychání kůže, která je díky tomu křehká a oslabená.

Jak regenerovat pleť na jaře?

Jaro je nejlepší příležitostí k nápravě! To první, co bychom měli po zimě udělat, je hloubková hydratace pokožky a doplnění potřebného kyslíku. Při odstranění toxinů a obnovení vitality pokožky můžeme postupovat podle čtyř následujících pravidel. Jednoduchá cesta ke krásné pleti:

1. ČIŠTĚNÍ

Zásadním prvkem péče o krásný a zdravý vzhled pleti je důkladné čistění. Doporučuji dvakrát týdně vyčistit obličej BIO čistícím krémem, který je vhodný pro všechny typy pleti. Krém hloubkově vyčistí póry a zanechá pokožku sametově hebkou.

2. OKYSLIČENÍ

Abychom pleti navrátili zdraví, je třeba jí dodat kyslík. Můžeme použít kyslíkovou masku ETANI. Tento kyslíkový rituál si můžeme dopřávat i dvakrát týdně.

3. HYDRATACE

Teploty se pomalu zvedají a póry začínají dilatovat neboli roztahovat. Nezapomeňte pokožku dostatečně hydratovat. Použít můžete například koncentrát s kmenovými buňkami. Zajistí hydrataci a kmenové buňky podpoří činnost vašich vlastních buněk, které takovou pomoc po zimě zcela jistě ocení.

4. REGENERACE

Nejméně jednou týdně dodejte pleti nadstandardní péči formou látkové masky. Tyto masky pleť doslova hýčkají. Maska s vitamínem C nebo kmenovými buňkami pleť hydratuje a dodává potřebnou výživu a vitamíny.


Na co nezapomínat:

  • Pilířem preventivní péče o zdraví je vhodná strava. Chcete-li připravit pokožku na léto, jezte sezónní ovoce a zeleninu a pijte dostatek vody.
  • Velmi důležitá je péče o pokožku během prvních dnů na slunci. Vždy používejte ochranný krém se správným ochranným faktorem, a to i před kratším pobytem venku.
  • Kdykoli to bude možné, věnujte jednu či dvě minuty hlubokému dýchání. Vaše pokožka se prokrví a okysličí. Budete vypadat mladší a zdravější.