Sleva
Maca peruánská 100% PURE
Maca kořen

Adiel Maca 100% PURE prášek 400 g

Peruánská maca je 100 % přírodní certifikovaný extrakt z kořene maca, BIO výrobek s unikátními vlastnostmi, který se nejčastěji užívá pro zmírnění problémů v období klimakteria. Navrací hormonální hladinu zpět do normy, potlačuje nepříjemné příznaky menopauzy, posiluje imunitní systém a omlazuje organismus. Je tak ideální pro ženy v přechodu. Forma prášku je vhodná k rozpuštění v nápoji.


Dostupnost: Skladem
Původní cena:599 
Sleva: 17 %
Vaše cena: 499  Chci slevu

Proč kořen maca v prášku?

Sušený mletý kořen maca (Lepidium Meyenii) výrazně pomáhá zmírňovat příznaky menopauzy a vyrovnává kolísavé hormonální procesy v chemii těla. Příznivě působí na hypotalamus, hypofýzu, nadledvinky, slinivku břišní a štítnou žlázu, a tak ovlivňuje celý endokrinní hormonální systém. Vaše tělo začne produkovat vlastní estrogen, progesteron a další hormony a váš hormonální systém bude opět v rovnováze a příznaky menopauzy se zmírní nebo vymizí*.

Sušený mletý kořen maca má výjimečné účinky v oblasti hormonálních hladit u ženy a dokáže zmírnit či oddálit menopauzu. Čtěte více v článku Proč tělo ženy stárne a jak tomu zabránit?

 • Maca vás rychle vrátí do původní rovnováhy, získáte zpět svoji ženskost a ztracenou energii.
 • Po 2-4 týdenním užívání pocítíte zlepšení svého stavu, návaly horka se zmírní a postupně ustanou.
 • Zlepší se váš spánek, zlepší se sexuální funkce a vrátí se libido.
 • V období menopauzy navíc maca dohlédne na výživu kostí a předejde tak osteoporóze.
 • Zlepšuje plodnost u žen snažících se otěhotnět.

Účinky jsme vyzkoušeli sami na sobě a i naše zákaznice mile překvapené. Trh je totiž zaplaven různými tabletami s přídavkem macy proti menopauze, ale žádná tableta nemá sílu a kvalitu poctivého prášku z prvotřídní suroviny. Maca v tabletě je slisovaná, chemicky upravená a v tabletě je daleko menší množství macy než v 1 kávové lžičce našeho prášku. Ten dokáže zcela přírodní formou srovnat hormonální nerovnováhu u žen v menopauze a přinést mnoho dalších blahodárných účinků.

Jste často v pohybu nebo na cestách? Vyzkoušejte maca v kapslích pro jednodušší podávání, nebo výhodný balíček prášku a kapslí. Další výhody získáte vstupem do našeho VIP klubu a 5 % z ceny každé objednávky vám vrátíme z věrnostního programu.


Co je to maca?

ADIEL MACA 100% BIO PRÁŠEK 400 G

Maca je jedinečná rostlina, která roste pouze v chráněné oblasti ve vysokých horách Peru. Maca je přirozený hormonální regulátor pro muže a ženy a je doporučována při řešení problémů spojených s menopauzou, plodností, sterilitou a sexuálními poruchami, neboť stimuluje jak mozková centra, tak reprodukční orgány prostřednictvím normalizace hormonální hladiny. Zvyšuje libido a výrazně podporuje erekci, proto je také nazývána „peruánskou viagrou“. Nejedná se však o tonikum, které navozuje okamžité sexuální reakce, naopak působení je silnější, přirozenější a dlouhodobě trvající. Nejlepší výsledky působení macy jsou zaznamenány při dlouhodobém užívání.

Maca je rostlina velmi bohatá na minerály – obsahuje rostlinný vápník, draslík, železo, organickou síru, jód, zinek, mangan, hořčík, fosfor, selen a měď. Dále obsahuje vitamín C, niacin a vitamíny B6 a B12. Je tedy zdrojem všech nezbytných vitamínů a minerálů pro vaše tělo a rovněž bohatým zdrojem fytosterolů – rostlinných sterolů schopných odbourávat špatný cholesterol.

Co prokázaly odborné studie kořene maca?

Maca byla předmětem různých odborných výzkumů ke zvýšení plodnosti zhruba od roku 1961. Studie provedená na laboratorních krysách, kterým byl podáván prášek z macy prokázala u samiček dozrání většího počtu vajíček a u samců výrazné zvýšení počtu spermií.

Ve studii provedené v roce 2001 užívali muži tablety 1500 nebo 3000 mg kořene maca denně. Po čtyřech měsících užívání vykázali vyšší objem spermatu a lepší pohyblivost spermií, přičemž hormonální hladiny ( LH, FSH, prolaktin, testosteron a estradiol ) zůstaly nezměněné. Množství denní dávky nemělo na výsledek významný vliv.

V další studii provedené stejným týmem se zkoumal nárůst libida u mužů, kterým byl po dobu 12ti týdnů podáván doplněk stravy s kořenem maca. Výsledky prokázaly, že maca zvyšuje sexuální touhu.

Pozornost výzkumů je věnována mace také v souvislosti s potřebami žen v menopauze. Poslední výzkumy ukazují, že maca stimuluje hladinu estradiolu. Při pravidelném užívání redukuje návaly horka, nepříjemné pocení, náladovost, únavu a vaginální suchost. Maca obsahuje látky, které ovlivňují centrální nervový systém, a proto je vhodná i při psychických obtížích, jako jsou pocity úzkosti nebo depresivní stavy.

Legenda o mace….

Stará indiánská legenda praví, že je maca darem boha Virakočův, který dal kmenům žijících v krutých klimatických podmínkách těžko přístupných výšin And tuto rostlinu a že do ní dal vše potřebné ke zdravému a dlouhému životu – cenné proteiny, minerály, vitamíny a dodal ještě cosi pro sílu … a chuť plodit potomky. Po mnoha staletích se o cenných vlastnostech macy měli možnost přesvědčit i španělští dobyvatelé. Jejich koně ve zdejších krutých podmínkách slábli a nechtěli se rozmnožovat. Španělé podávali macu podle rad indiánů a vyzkoušeli tak její posilující a afrodiziakální vlastnosti. Tak získala maca označení „afrodiziakum“. Znalosti o jejich účincích přivezli do Španělska a tak se peruánská maca dostala i na stůl královské rodiny. Dnes je maca známá dobře známá a jejich účinků na podporu plodnosti se využívá po celém světě.


Způsob užívání

Bylinné prostředky začnou působit na vaše tělo asi za 2-4 týdny. Proto je nutné vydržet.

 • Začnete s ½ lžičkou prášku denně.
 • Prášek rozmíchejte v malém množství džusu, nebo vody a nechte 5-10 minut stát.
 • Maca se rozpustí, poté zamíchejte a vypijte.
 • Dávku postupně zvyšujte na doporučenou 1-2 kávovou lžičku denně.

VĚDĚLI JSTE, ŽE…
…maca svými účinky také zpomaluje stárnutí buněk? Stimuluje totiž tvorbu ženských pohlavních hormonů, což přispívá k pomalejšímu stárnutí pleti. Právě menopauza a rapidní pokles hormonů během ní totiž mohou za to, že je pleť s přibývajícími léty ještě méně pružná, vrásky jsou hlubší a v pleti se celkově zpomalují regenerační procesy – včetně schopnost pleti vstřebat a začlenit účinné látky z pleťové kosmetiky.


Často se nás ptáte

Jak maca působí*?

 • Je účinným pomocníkem v období klimakteria. Navrací hormonální hladinu zpět do normy a potlačuje příznaky menopauzy.
 • Pomáhá překonávat nepříjemné syndromy při menopauze, snižuje návaly horka.
 • Reguluje hormonální hladiny u mužů a žen.
 • Posiluje imunitní systém, tělesnou vitalitu a omlazuje organismus.
 • Dodává potřebné minerály a vitamíny.
 • Snižuje hladinu cholesterolu.
 • Pomáhá při menstruačních bolestech a nepravidelné menstruaci.
 • Zlepšuje plodnost u žen, srovnává hladiny estrogenu a progesteronu.
 • Zlepšuje plodnost mužů a kvalitu jejich spermiogramu (nutno užívat 3 měsíce, spermie „zrají” 72 dní).
 • Maca přírodní formou zvyšuje hladiny DHEA – mužského sexuálního hormonu, který je přítomný v krvi mužů a žen, a tím vám pomůže najít ztracené libido.

Podívejte se na studie účinků maca provedené na Peruvian University.

Co znamená gelatinizovaná maca?

Pojem gelatinizovaná maca je odvozený od způsobu zpracování kořene této rostliny. Byl vyvinut systém zvaný gelatinizace kořene macy horské. Jedná se o standardizovaný postup, který zaručí vysoký podíl všech výživných látek a odstranění škrobu. Tento proces totiž lidské tělo neumí. Gelatinizace neznamená, že jde o gelatinové kapsle či že je maca smíchána s nějakým gelatinem, ale je to proces, který podléhá stejným zákonům purifikace neboli čištění samotného kořene. Tímto způsobem se zachová v mace maximální množství účinných látek. Na závěr se kořen usuší a umele.

Jaký je rozdíl mezi gelatinizovanou macou a běžnými macami na trhu?

Proces odstraní škrob a poruší chemické vazby, které připojují škrobové molekuly k aminokyselinám a jiným sloučeninám. To způsobuje dvě věci: odstraní škrob (který tvoří 33% celé rostliny) a uchová tím neporušené chemické sloučeniny a výživné látky. Takto zpracovaná maca se lépe rozpouští ve vodě (v porovnání s obyčejnou macou) a je stravitelnější – tím se do těla vstřebá daleko více výživných látek. Jinými slovy, gelatinizovaná maca je daleko výživnější a zdravější pro organismus než obyčejná maca. Gelatinizovaná maca je lépe stravitelná a tak dostanete do těla více živin*.


Účinné látky a složení

100% čistý PURE prášek maca horská (Lepidium Meyenii)

Balení a důležité informace
400 g čistého prášku maca

Zaregistrováno na Ministerstvu zemědělství jako potravinový doplněk.

Země původu: Peru

Tento výrobek si můžete objednat i ve své lékárně. Ceny v lékárnách se mohou lišit od cen výrobků v e-shopu.

Informace pro lékárny:
Maca 100% PURE prášek
APA kód: 2471044
PDK kód: 2471044


*Každý z nás je jedinečný, a proto se účinky přípravků na organismus mohou u každého z nás lišit.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Adiel Maca 100% PURE prášek 400 g”

Mohlo by se Vám líbit…

produkt
Sleva

ADIEL Maca100% BIO trojbalení (3x 90 kapslí)

VÝHODNÉ TROJBALENÍ 100% přírodní MACY PERUÁNSKÉ. certifikovaný extrakt z kořene Maca v kapslích, BIO výrobek unikátních vlastností. MACA je…

729  1 047 
produkt
REISHI/CORDYCEPS EXTRAKT 80 KAPSLÍ

Reishi / Cordyceps extrakt 80 kapslí

Vyzkoušejte kombinaci reishi - „zázračné houby nesmrtelnosti“ - a Cordycepsu v jednom extraktu ve formě kapslí a poznejte tajemství…

649 
produkt
Maca prášek a kapsle - Výhodné balení
Sleva

ADIEL Maca 100% PURE prášek 400 g + 90 kapslí

VÝHODNÉ BALENÍ NA DOMA A NA CESTY 100% přírodní MACY PERUÁNSKÉ. Certifikovaný extrakt z kořene Maca v kapslích, BIO…

739  948 

Doporučujeme

produkt
Sleva
Doporučujeme

ETANI Zlatá sada (50+)

Luxusní pleťové sérum s kousky pravého zlata a vysokým obsahem argirelinu (ideální alternativa botulotoxinu) vyhlazuje vrásky a aktivuje v…

1 999  2 498 
produkt
ETANI KOMPLETNÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM, 5 KUSŮ KOSMETIKY
Sleva
Doporučujeme

ETANI Kompletní péče proti vráskám, 5 kusů kosmetiky

TOP sada kosmetiky. Výhodné balení pro kompletní ošetření pleti. Kosmetičkou navržená sada produktů, které Vám usnadní boj proti vráskám…

2 999  3 999 
produkt
ETANI Hydratační sérum proti vráskám s kolagenem a perlovým práškem 30 ml
Doporučujeme

ETANI Hydratační sérum proti vráskám s kolagenem a perlovým práškem 30 ml

Exkluzivní a lehké sérum s kolagenem a perlovým práškem 2v1 přináší vaší pleti hydrataci a zpevnění. Dokonale hydratuje a…

999 
banner
banner

Vstupte do klubu Etani a získejte slevu 100 Kč na další nákup.